Stanisław Młyński

Prezentacja Portfolio

7 Kwiecień 2018, 18:00 | Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej, sala #4

WSTĘP WOLNY

Stanisław Młyński jest architektem w pracowni projektowej Amanda Levete Architects (AL_A), odpowiedzialnym za tworzenie systemów opartych na metodach cyfrowych. Rozwija programy skoncentrowane na optymalizacji designu, jego wydajności i geometrii oraz na analizach środowiskowych i symulacjach fizycznych.
Odkąd dołączył do AL_A pracował między nad projektami takimi jak Galeries Lafayette, Paris, MAAT Museum w Lizbonie oraz nad wieloma koncepcjami architektonicznymi wliczając konkurs London Symphony Orchestra Centre for Music.
Jego badania oscylują wokół kompleksowości współczesnego środowiska życia. Jako projektant, skupia się na użyciu technik komputerowych w tworzeniu metod wspierających designerów stawiających czoła wyzwaniom współczesnego świata. Dodatkowo eksploruje możliwość zastosowania systematów emergentnych w designie oraz pracuje nad wykorzystaniem robotyki, jako potencjalnego środka ekspresji artystycznej.
Jego projekty były wielokrotnie nagradzane w międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursach architektonicznych. Ostatnim jego osiągnieciem była wygrana konkursu Treehouse Design Award by ArchTriupmh.
Stanislaw Młyński jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Następnie zdobył dyplom Master of Science in Adaptive Architecture and Computation na Bartlett (University College London). Zanim przyłączył się do AL_A zdobywał doświadczenie projektowe w KWK Promes, OBR (Open Building Research), FRONT Architects, oraz Latis Ltd.


Obecnie | AL_A
Strona internetowa | mlynski.org